sadsad x
asdasd
Sırala
Görünüm:
1 2 3 4
Toplam 50 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

M.Ö.2500 lü yıllarda Mısırlılar ve Fenikeliler tarafından ilk defa insan yapımı cam üretildi. İlk üretilen cam eşyalar süslenme amacıyla kullanılan boncuklardı. Bunu kandiller, bardak, tabak ve çeşitli kaplar gibi günlük eşyaların yapılması izledi.
Cam işleme sanatı, camın şeklen kendisinin işlenmesi veya cam eşyanın üstüne boya, desen, metal işlemeler yapılması şeklinde iki bölüme ayrılır. Tarihte bu sanata ait eserlerin örneklerini, İran, Artuklu, Selçuklu ve Osmanlı, İtalya (Venedik - Murano adası), Bohemya ve Fransa’da oldukça yoğun olarak görürüz.
Cam eşya üzerine metal işleme alanında 13.yüzyıldan beri sahip olduğu köklü cam geleneği, bu konudaki eğitim okulları ile Çek Cumhuriyeti (Bohemya bölgesi) , Almanya (Hütte cam ocakları-yeşil cam) ve Fransa öne çıkar. Barok dönem (1580-1750) boyunca çeşitli örneklerine rastladığımız özellikle şarap ve bira karafları üzerinde, yapıldığı dönemin sanat anlayışını vurgulayan abartılmış süslü metal işlemeleri, çeşitli hayvan biçimlerindeki metalden yapılmış karaf ve sürahi ağızlıkları, şarap kadehleri ve bira bardakları üzerindeki gravür işlemeleri görürüz.
Nikipiki, Barok dönemin eşsiz kadeh, bardak ve karaflarını günümüzde sizler için metal ve cam birlikteliği ile yeniden yorumluyor. Özel davetlerinizde, yıldönümü kutlama organizasyonlarınızda, Evlilik (Gelin Damat kadehi), Nişan, Söz törenlerinizde kullanacağınız metal işlemeli özel kadehleri ve cam sanatı ürünleri ile davet masalarınızı alışılmışın dışında farklı kılıyor. El yapımı soğuk kesim cam kadehler üzerine el emeği ve göz nuru ile parça parça ısıl işlem yapılarak birleştirilmiş. Metal formda işlemeler, üzeri metal kaplama yapılmış gerçek yaprak figürleri veya çıkarılabilir zarf yuva olarak tasarlanmış metal İşlemeli çeşitli özel kadehler, bardaklar, karaflar ve vazolar asil ve seçkin tarzınızı ortaya çıkarmak için size zengin alternatifler sunuyor.
Cam sanatı ürünleri sadece Nikipiki tarafından sınırlı sayıda üretilip satılmaktadır. Dilerseniz, cam sanatı ürünleri üzerine metal işleme ile ad ve soyadı yazdırarak tamamen kişiye özel ve sevdikleriniz için benzersiz bir hediye sunmuş olursunuz.
Nikipiki.net, cam sanatı ürün grubunda da göze çarpan, çekici tasarımları ile zarafetinizi, farklılığınızı davet masalarınıza, kutlama toplantılarınıza, sevdiklerinize verdiğiniz hediyelere yansıtmanıza yardımcı oluyor,yanınızda yer alıyor…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.