sadsad x
asdasd

Turkuaz (Firuze) Taşlı Pleksili Tasarım Kolye - Gold Kaplama

Fiyat
:
495,00 TL
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • El Yapımı bu Kolye, 1 adet büyük Özel Turkuaz Taşı (Mountain Turquoise Stone) , 2 adet silindirik tüp Pleksi, 1 adet Metalden yapılmış Oval Formda Figür ve Kolye zinciri ile tasarlanmıştır.
  Özel  Turkuaz Taşı kahverengi damarlı, dikdörtgen formda olup 6 cm. çapında, 3,8 cm.genişliğinde ve 7 mm. kalınlığındadır.
  Turkuaz Taş İçindeki Naturel Doğaltaş Damarları çıplak gözle görülmektedir.
  Kullanılan Firuze (Turkuaz) Taşı Gerçek Doğaltaştır, Sentetik Çin Taşı ya da Renkli Taş Tozlarının Endüstriyel Ortamda Sıkıştırılması ile üretilmiş , Boyanmış Yapay bir Taş Değildir.
  Takı, Süs Eşyası ve Savaş Malzemesi olarak Antik Mısır Döneminden başlayarak bugüne kadar Değerini ve Önemini Koruyan Turkuaz (Firuze) Taşı, Türk Taşı olarak da isimlendirilmektedir (Turquoise Stone) . Günümüzde, genel olarak vücuda temas etme gerekliliği ile Takı olarak kullanılan Turkuaz (Firuze) Taşının, Taşıyan Kişinin Bağışıklık Sistemini Güçlendirerek Kişiyi Genç ve Zinde Tuttuğu, Kaygılarından Uzaklaştırdığı, Kendine Güveni Artırdığı, Sindirim Sistemi sorunlarına İyi Geldiği, Şans ve Uğur Getirdiği, Nazar ve Kötü Bakışlara karşı Etkili Olduğu ve bu sayede Kişiye Huzur Verici Özgüven Sağladığı Söylenir.
  2 adet silindir şeklindeki şeffaf Tüp Pleksiler  1 cm.çapında ve 6,2 cm. uzunluğundadır.
  Turkuaz Taşı ve silindir Tüp Pleksilerin arasında yer alan Oval Formda Metal Figür 2,5 cm.uzunluğundadır. 
  Kolye zinciri kaynaklı zincirden yapılmış olup çok sağlamdır. 
  Kolye uzunluğu zincirin en üst noktasından Turkuaz Taşın alt noktasına kadar 55 cm.dir.
  Pirinç metalden yapılmış olan Kolye zinciri, oval metal figür ve bağlantı parçaları, nickel free ve kurşunsuz 24 ayar Mikron Altın kaplama ile kaplanmıştır.
  Klorlu Su, Parfümler, Duş Jeli ve her türlü Kimyasallar, Üründe Yıpranmaya ve Renk Değişikliğine neden olabilir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.